Ekonomi ve Finans

Yurtdışından En Ucuz Para Transfer Yöntemi – TransferWise

Sizlere yurtdışından en ucuz para transferi yöntemi olan TransferWise‘ı tanıtmak istiyorum. Bundan 2 yıl önce İngiltere‘den döndükten sonra İngiltere Barclays banka hesabımda bulunan 300 Pound civarındaki parayı Türkiye’de bulunan banka hesaplarımdan birine aktarmak için en ucuz yol arıyordum.

Western-Union , Moneygram gibi birçok para gönderme yöntemini inceledim fakat transfer edeceğim miktar için kestikleri transfer ücretleri çok yüksekti.

Paypal ile göndermeyi de düşünmüştüm fakat yanlış hatırlamıyorsam tam da o dönemlerde Paypal Türkiye‘den çekildi ve Türk Bankalarına para transfer işlemleri durduruldu.

İnternetten yaptığım araştırmalar neticesinde TransferWise ile karşılaştım. İlk başlarda çok güvenli gözükmese de yabancı kaynaklarda okuduğum yazılardan TransferWise’ın Skype‘ın ilk çalışanlarından biri tarafından kurulduğunu öğrendim ve bu bana güven verdi.

En ucuz para transferi yöntemi ve Skype gibi büyük bir firmanın bu işletmenin arkasında olması sebebiyle paramı TransferWise’ı kullanarak Türkiye’ye transfer etme kararı aldım. Ayrıca TransferWise’ın Birleşik Krallık kökenli bir şirket olması ekstra bir güven kattı.

 TransferWise - Dekont

Yukarıdaki dekont örneğindende görebileceğiniz gibi 315 Pound değerindeki para transferine sadece 3.12 Pound komisyon alarak ve o zamanın güncel döviz değerinden Türk Lirasına çevirerek parayı hesabıma yolladı. Yanlış hatırlamıyorsam bu transfer işlemi 3 gün içerisinde gerçekleşmişti.

TransferWise ile hem ucuz , hem hızlı, hem de güvenli bir şekilde yurtdışından para alabilir , yurtdışına para gönderebilirsiniz.

Örneğin 1.000 Euro değerinde bir para transferi yapmak istediğinizde, eğer banka hesabınızdan transfer yaparsanız 6.67 Euro , eğer debit ve ya kredi kartınız ile transfer yaparsanız 8.66 Euro transfer ücreti kesiyor.

TransferWise - Para Gönderme

Detaylarını yukarıdaki resimden görebilirsiniz. Ayrıca az önce de söylediğim gibi döviz kurunda herhangi bir değişiklik yapmadan güncel kurdan işlem yapıyor. Şuanki güncel Euro – TL değerini alttaki resimden inceleyebilirsiniz. Örnek Doviz.com üzerinden alınmıştır.

Doviz.com - Euro Değeri

Tüm bu güzel yanlarının haricinde eğer benim referansım ile TransferWise’a üye olup para transferi yapmak isterseniz 500 Pound’a kadar yapacağınız para transferlerinde TransferWise sizden komisyon almayacak.

Ücretsiz Para Transferi için hemen TransferWise’a KAYIT OL!

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Bende daha önce transferwise ile para gönderimi yapmıştım fakat uzun zaman geçtiği için unuttum. Googleda ararken bu yazıyı buldum , transfer ücretleri cidden iyi. Teşekkürler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu