Webmaster

SMM Nedir ?

Son dönemlerde sosyal medya kullanımının artmasıyla yeni bir iş kolu , pazarlama yöntemi olarak SMM kavramı karşımıza çıkmaya başladı.

SMM Nedir ?

Açılımı Social Media Marketing yani Sosyal Medya Pazarlamacılığıdır. Bireysel ve ya kurumsal şirketlerin müşterilerinin sosyal medya alanında etkileşimini yükseltme amacıyla verdiği hizmettir. Bu işlemler genel olarak SMM Panel olarak adlandırılan web sayfaları üzerinden yapılır.

SMM Panel Nedir ?

Sosyal medyadaki etkileşimini arttırmak isteyen şahıs ve ya şirketlerin bu ihtiyaçlarını karşılama amacıyla kurulmuş arayüzlerdir. Müşterilerin genel olarak banka havalesi , kredi kartı ve diğer popüler ödeme yöntemleri ile bakiye yükleyip istediği sosyal medya platformunda istediği özellikte ve sayıda takipçi, beğeni vb. satın alabildiği platformlardır. API sistemi ile çalışan SMM Paneller ile anlık işlemler yapılabilmektedir.

API Nedir ?

API internet bağlantısı olan sistemler , programlar , websiteleri arasında bağlantı kurup , veri alışverişi yapmaya sağlayan bir sistemdir. SMM Panel sahibi olduğunuzda , panelinizi reseller, bayilik hizmeti veren pazarlamacıların sistemine API sistemi ile kolayca bağlantı kurabilirsiniz.

SMM İle Kazanç

Sosyal medya kullanımının öneminin arttığı bu dönemlerde bireysel ve ya kurumsal farketmeksizin herkesin internet üzerinde tanınırlığını , popülerliğini arttırmak için sosyal medya pazarlamacılarına ihtiyacı vardır. Piyasada rekabeti çok yüksek olsa da hedef kitlenizi iyi belirlediğiniz takdirde iyi kazançlar elde etmeniz mümkün.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu