GenelSağlık

SGK Hizmet Dökümü Sorgulama

Merhabalar , bu yazımda sizlere SGK Hizmet Dökümü Nasıl Sorgulanır onu anlatacağım. SGK Hizmet Dökümü’nüzü sorgulayarak sigorta prim günleriniz tam yatırılıyor mu , ilk sigorta girişinizi ve kaç gün priminiz olduğunu öğrenebilirsiniz.

SGK Hizmet Dökümü birçok diğer uygulama gibi E-Devlet üzerinden sorgulanıyor.

E-Devlet SGK Hizmet Dökümü sayfasına ulaşmak için

İlgili Makaleler

e-devlet kimlik doğrulama

Yukarıdaki yeşil butona tıkladığınızda karşınıza bu şekilde bir sayfa açılacak. Buradan mavi buton’a yani Kimliğimi Şimdi Doğrula butonuna basmanız gerekmektedir. E-Devlet sistemi üzerinde kimliğinizi aşağıdaki yöntemler ile doğrulayabilirsiniz.

  • e-Devlet Şifresi
  • Mobil İmza
  • Elektronik İmza
  • T.C. Kimlik Kartı
  • Banka

e-Devlet şifresi ile giriş en çok tercih edilen yöntemdir. Eğer e-Devlet şifreniz yok ise PTT‘den temin edebilirsiniz.

Eğer cep telefonu operatörünüzde kayıtlı mobil imzanız bulunuyor ise Turkcell , Vodafone ve Türk Telekom operatörlerine ait telefonlarınız ile kimliğinizi doğrulayabilirsiniz.

Elektronik İmza ile giriş yöntemi çok yaygın değildir fakat www.btk.gov.tr adresindeki firmalardan temin edebileceğiniz elektronik imzanız ile kimliğinizi doğrulayabilirsiniz.

T.C. Kimlik Kartı ile giriş için ise kart okuyucuya ihtiyacınız vardır fakat bunları temin etmesi zor ve sıradan vatandaşın bunu temin etmeye ihtiyacı olmadığından bu giriş yöntemini atlayabilirsiniz. Eğer kart okuyucunuz var ise TC Kimlik Kartı’nız ile kart okuyucu üzerinden oluşturacağınız PIN ile kimliğinizi doğrulayabilirsiniz.

Banka hesabınız ile kimliğinizi doğrulama yöntemi de en basit yöntemlerden biridir. Eğer Akbank , Albaraka , Anadolubank , Denizbank , QNB Finansbank , Garanti , Halkbank , HCBS , ING Bank , Kuveyt Türk , Odeabank , Şekerbank , TEB , Türkiye Finans , İş Bankası , Vakıfbank , Yapıkredi , Ziraat Bankası , Ziraat Katılım bankalarından birine ait online bankacılık hesabınız var ise bu yöntemi kullanıp e-Devlet sistemine giriş yapabilirsiniz.

Giriş işlemini tamamladıktan sonra karşınıza adınız , soyadınız vb. gibi bilgilerin olduğu sayfa gelecektir. İşte bu sayfadan gerekli bilgileri temin edebiliyoruz.

Sigorta Girişimi Nasıl Öğrenebilirim ?

Sigorta Girişimi Nasıl Öğrenebilirim

Resimde gördüğünüz kırmızı ile işaretlenmiş alandaki tarih sizin ilk işe giriş tarihinizdir. Yani sigorta giriş tarihinizdir.

SGK Prim Sayımı Nasıl Öğrenebilirim ?

SGK Primi Sayımı Nasıl Öğrenirim ?

Yukarıdaki resimde kırmızı ile işaretlediğim bölge sizin şimdiye kadar ödenmiş primlerinizi temsil eder.

SGK Detaylı Hizmet Dökümü Nasıl Alırım ?

Toplam Uzun Vade Gün Sayısı’nın altında bulunan 4A Detaylı Hizmet Dökümü linkine tıklayarak detaylı hizmet dökümünüze ulaşabilirsiniz. Buradan işe giriş ve çıkış tarihlerinizi , ay ay kaç gün prim yatırıldığını , priminizin kaç lira üzerinden yatırıldığını öğrenebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu