SCUM Oyunu İçin Forum Projem

SCUM Oyunu İçin Forum ProjemYaklaşık 1 haftadır üzerinde çalıştığım SCUM oyunu için forum sitesi çalışmamı büyük ölçüde tamamladım. Forum sitesi genel olarak ingilizce dilinde olmasıyla birlikte dünyada en çok konuşulan diller için de alt kategoriler içeriyor. Rusça , Portekizce , Lehçe , Türkçe , İspanyolca , Almanca , Fransızca ve sitenin genel dili İngilizce ile birlikte toplam 6 dilde kullanıcılara forum içerisinde tartışma , konuşma imkanı sağlıyor.

Ayrıca oyun yayıncılığı yapan Streamer’lar için forumda Stream bölümü mevcut. Bu bölüme kendi yayın kanallarını ekleyip , canlı yayın açtıklarında forum kullanıcılarına bildirim gönderebilirler. Bu sayede daha fazla izleyiciye ulaşıp , takipçi kazanabilirler.

Oyun henüz piyasaya sürülmemesine rağmen çok ses getireceğini düşündüğüm bir oyun. Şuana kadar piyasaya çıkmış survive yani hayatta kalma oyunlarının en gerçekçisi. Her hayatta kalma oyununda olan rakipler ile savaşmanın yanısıra Scum’da yediğiniz , içtiğiniz , ne kadar spor yaptığınız , aldığınız kalori vs. herşey sizin performansınız için önemli.

SCUM Oyunu İçin Forum Projem

 

Forum’un genel görünümü yukarıdaki ekran görüntüsünde gözüktüğü gibi , fakat gün geçtikçe , zaman ayırabildikçe daha da geliştirip güzelleştireceğim. Şuanki amacım siteyi google aramalarında üst sıralara getirip , oyun daha yayınlanmadan kitleyi foruma taşıyabilmektir. Forum sisteminin altyapısında XenForo scriptini tercih ettim. Çok sevdiğim bir script olan vBulletin’in artık günümüz internet gereksinimlerinin ve seo yapılarını gerektiği kadar karşılayamadığını düşündüm ve XenForo’ya geçiş yaptım. vBulletin’in eklentileri bile artık güncellenmediği için birçok sıkıntı yaşadım ve yaklaşık 1 haftam boşa gitmiş oldu.

Forum sitemi incelemek isterseniz bu linkten ulaşabilirsiniz > https://www.scumgame.net

[Toplam:0    Ortalama:0/5]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir