Ekonomi ve Finans

Madrid , İspanya’da Ortalama ve Asgari Ücret

İspanya’nın En Büyük Şehri Madrid’deki Ortalama ve Asgari Ücret İspanya’nın Ekonomisini Anlamanızda Yardımcı Olacaktır.

İber Yarımadasındaki en büyük ve en sağlıklı şehir olan Madrid’deki ortalama ve asgari ücreti öğrenin.

Madrid eski dünya kültürü ve modern lüx yaşamı birleştiren , tam anlamıyla kozmopolitan bir şehirdir. İspanya’nın başkenti olarak Madrid, ziyaretçilerine yiyecek , kültür , gece hayatı ve gezi alanları gibi birçok seçenek sunmaktadır. Madrid bir turizm destinasyonundan çok daha fazlasıdır. Yerel ve sonradan yerleşim sağlayan yabancılara kariyer oluşturma fırsatı ve birçok entelektüel aktivite fırsatı sunmaktadır. Madrid bir çok Avrupa ülkesiyle kıyaslandığında çok daha ucuz yaşam şartlarına sahiptir. Fiyatlar , Paris , Londra hatta Dublin ile kıyaslandığında Madrid’de daha ucuzdur. Buna rağmen maaşlar ve iş seçenekleri bu şehirlerle karşılaştırıldığında o kadar ilgi çekici değildir. Buna rağmen daha iyi yaşam şartları ve para kazanmak isteyenler için kötü bir seçim değildir.

Madrid sıcak iklimi , tarihi ve kültürel yapısıyla arzulanan şehirlerden biridir.

Madrid , İspanya’da Asgari Ücret

2019 verilerine göre İspanya’daki asgari ücret 900 Euro’dur. Fakat bu miktar İspanya’nın her bölgesinde yaşayabilmek için yeterli değildir.

Madrid , İspanya’daki maaş ücretlerinin yüksek olduğu şehirlerden biridir. Madrid’de yıllık minimum gelir 20.000 € ile 37.000 € aralığındadır. Çok geniş bir aralık , değil mi ? Bu ücretler genellikle yerel halk için geçerlidir. Yapılan işe göre değişmekle birlikte bir çok yabancı 900€ aylık asgari ücret ile çalışmaktadır.

Madrid , İspanya’da Ortalama Maaş

Asgari ücret stabil bir büyüme göstermesine rağmen Madrid’deki ortalama maaş son 10 yıldır aynı miktardadır. 2019 verilerine göre Madrid’deki aylık ortalama maaş 1600 € civarındadır. Madrid’de aylık maaşlar genellikle 1000 € ile 3500 € aralığındadır. Aradaki farkın büyüklüğünden de görebileceğiniz gibi yaptığınız işe ve tecrübenize göre alacağınız maaş ciddi fark göstermektedir.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Avrupa standartlarına bakıldığında ispanyadaki asgari ücret gerçekten düşükmüş, tabi ilkemizin aksine asgari ücret miktarı alan çok düşük bir nufus kesimi olduğuna eminim. Yinede şaşırtıcı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu