Oyun

Knight Online CPU Sorununa Çözüm !

Merhaba değerli Knight Online oyuncuları,

Bir zamanın en popüler oyunu olan Knight Online yeni oyunların çıkması ile popülerliğini yitirmiş olsa da hala ciddi bir oyuncu kitlesini elinde tutuyor. Teknolojinin her gün geliştiği bu günlerde Knight Online hala eski teknolojiyle kodlanmış grafik motoru kullanmaktadır ve oyunun çıktığı dönemlerde şuanki gibi çift çekirdekli , 4 çekirdekli , 8 çekirdekli gibi çok çekirdekli işlemciler bulunmadığı için şuan sizin işlemciniz ne kadar iyi olursa olsun Knight Online oyunu işlemcinizin sadece 1 çekirdeğini kullanacak ve işlemcinizi yoracaktır.

Bilgisayarınızın başında durmadığınız zamanlar, yani karakterinizi pazara bırakıp ticaret yaptığınız ya da genieye bırakıp exp yada coins kastığınız zamanlarda Knight Online çok fazla CPU kullanıp bilgisayarınızı yorar ve ısınmasına neden olur.

İlgili Makaleler

NTTGame‘in forumunda bilgisayar başında değilken PC’nin yorulmaması için Underclocking yöntemi ile bilgisayarın tamamen performansını düşürüp ısınmamasını sağlamak için yöntem paylaşıldı fakat bu gerçekten bir çözüm değil. Çünkü underclocking işlemini yaptıktan sonra bilgisayarınız aşırı derecede yavaşlayacak ve başka işlem için kullanılmaz duruma gelecek.

 Knight Online CPU Kullanımı

Fakat yukarıdaki resimde gördüğünüz gibi bilgisayarınız tam performansta iken Knight Online’ın işlemci kullanımını ve GPU kullanımını bu seviyelere düşürmeniz mümkün. Bu sayede karakteriniz genie ile kasılırken ya da pazarda item alıp satarken siz bilgisayarınızda istediğiniz işlemi özgürce ve performans kaybı yaşamadan yapabileceksiniz.

Şimdi size Knight Online’ın işlemci ve gpu kullanımını tamamen legal bir şekilde nasıl düşüreceğinizi anlatacağım. Kullanılan program kesinlikle sizin oyundan ceza almanıza sebep olacak bir program değildir. Bu yöntem ile bilgisayarınızın zarar görmesini , yanmasını , bozulmasını önleyeceksiniz.

Öncelikle aşağıdaki kırmızı butona tıklayıp programımızı indirelim. Merak etmeyin karakterinizin banlanmasına ve  ya hapise düşmesine sebep olacak bir program değil. Video kayıt programı. Bu programı hem oyunun işlemcisini limitlendirmede hem de oyun içi videolarınızı çekerken kullanabilirsiniz. Bu iki iş için de çok başarılı bir program.

Rar Şifresi : nobrancpulimit

Şifre : nobran

Programımız ve oyun açık iken Profile kısmından Knight Online Client’i seçelim. Daha sonra alttaki menüden çip resmi bulunan Advanced sekmesini açalım. Burada sol alt kısımda bulunan Limit Video FPS seçeneğini işaretleyip 10 değerini verelim. Bu değeri siz daha da düşürebilirsiniz fakat 10’un ideal olduğunu düşünüyorum. Daha fazla düşürmeniz karakterinizin dc olmasına sebep olabilir.

Ayarlarınızı tamamladıktan sonra Minimize butonuna basarak programı alta alabilirsiniz. Eski haline çevirmek için işaretlediğiniz tiki kaldırabilir ve ya programı kapatabilirsiniz.

5 Yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu