Bankacılık ve Kredi SistemleriEkonomi ve Finans

EFT Nedir ? | Haftasonu ve İş Saatleri Dışında EFT Yapılır Mı ?

EFT Nedir ?

EFT ( Elektronik Fon Transferi ) bir banka hesabından başka bankaya yapılan para transferleridir. EFT sistemi 1992’de kurulmuştur ve günümüze kadar gerek yazılım gerekse donanımsal olarak birçok geliştirmeler görmüştür.

Haftasonu ve İş Saatleri Dışında EFT Yapılır Mı ?

Bireysel bankacılık kullanıcıları iş saatleri dışında ve haftasonlarında Elektronik Fon Transferi işlemlerini malesef gerçekleştiremezler. Kurumsal bankacılık kullanıcıları ise maaş ödemeleri vb. kullanımlar için haftasonu ve iş saatleri dışında EFT yapabiliyorlar.

Haftasonu ve İş Saatleri Dışında Farklı Bankaya Nasıl Para Transferi Yaparım ?

Eğer kendi hesaplarınız arasında transfer yapacaksanız size önerebileceğim sistem Papara‘dır. Papara ile banka hesabınızdan papara hesabınıza para yükleyebilir ve farklı banka hesabınıza sadece 1 TL çekim ücreti ödeyerek anında paranızı diğer hesabınıza çekebilirsiniz.

Papara

Papara Güvenilir Mi ?

Papara Bankacılık Denetleme ve Düzenleme Kurumundan yetkili elektronik para ve ödeme hizmetleri kuruluşudur. Bu da demek oluyor ki bir bankaya ne kadar güveniyor iseniz Papara‘ya da o kadar güvenebilirsiniz. Papara ayrıca Bankalararası Kart Merkezi ve Mastercard‘a üye bir kuruluştur. Ayrıca birçok alışveriş sitesi Papara’yı ödeme yöntemi olarak kabul etmektedir.

Papara Ücretli Mi ?

Papara’ya kayıt olmak tamamen ücretsizdir.

Papara’ya Kayıt Ol

Papara hesabınıza para yüklemekte tamamen ücretsizdir.

Papara hesabınızdan başka papara hesabına para transferi de ücretsizdir.

Papara hesabınızdan banka hesabınıza para çekim ücreti “1 TL“dir.

Papara Hesabıma Nasıl Para Yüklerim ?

Papara’ya kayıt olduktan sonra papara hesabınıza para yüklemek için kendi banka hesabınızdan Papara banka hesaplarına havale yaparken açıklama kısmına Papara üye numarınızı yazarak yükleme işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Papara Hesabımdan Banka Hesabıma Nasıl Para Çekerim ?

Papara’ya kaydetmiş olduğunuz banka hesabınıza Papara websitesinden ve ya mobil uygulamasından para çekme sekmesine tıkladıktan sonra çekmek istediğiniz tutarı ve hangi banka hesabına çekmek istediğinizi seçip paranızı banka hesabınıza çekebilirsiniz. Unutmayın Papara bu işlem için 1 TL komisyon almaktadır.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu