Bilgisayarda Pubg Mobil Oynamak

Bilgisayarda Pubg Mobil Oynamak

Piyasadaki survive oyunları arasında en popüleri olan pubg’nin mobil versiyonuda mobil oyunlar arasında oldukça popüler. Bana göre pubg mobil versiyonu , mobil oyunlar arasında çığır açmış durumda. Şuana kadar gördüğüm en kaliteli mobil oyun diyebilirim.

Uzun zamandır telefonum üzerinden oynadığım pubg’ye bilgisayar üzerinden emülatör ile devam etmeye karar verdim. Bunun en önemli sebebi telefonumun eski olmasıdır. Şuan kullandığım Sony Xperia Z2 cihazı oyun sırasında kasmalar yapmakta bu da oyun performansını olumsuz etkilemektedir. Ayrıca oyun sırasında gelen bildirimler , çağrılar vs. gibi durumlar oyun sırasında can sıkıcı olabiliyor. Ayrıca mouse ile bu tarz oyun oynama keyfi tabikide diğer hiçbir oyun cihazı ile kıyaslanamaz.

Bluestacks vb. emülatörleri test ettikten sonra en iyi performans veren emülatörün yine Tencent firmasının üretimi olan sadece Pubg için ürettiği kendi emülatör olduğu kararını verdim. İlk yüklediğim zamanlarda yeterince performanslı değildi ( Diğer emülatörler daha da kötü durumda idi ) ve bu yüzden bilgisayarda oynamak istememiştim. Fakat son güncellemeler ile gerçekten akıcı ve lagsız , keyifli bir oyun oynayabilirsiniz.

Üretici firmanın linki : https://syzs.qq.com/en/

Şuanki son sürüm linki : http://dlied6.qq.com/invc/xfspeed/qqpcmgr/download/GameDownload_PUBG_MOBILE_100103_1.0.5727.123.exe

Şuan emülatör ‘public beta’ sürümündedir. Stabil bir sürüme geçtiklerinde çok çok daha performanslı bir oyun keyfinin bizleri beklediğinden hiç şüphem yok. Yukarıda verdiğim linklerden emülatörü edinebilirsiniz.

Twitch ve YouTube’daki canlı yayınlardan ve diğer Pubg videolarında izlediğim Steam üzerinden oynanan Masaüstü Pubg versiyonunu da denedim fakat mobilden aldığım keyfi alamadığım için oynamaktan vazgeçtim. Eğer mobil versiyona alıştıysanız masaüstü versiyonu oynamanızı tavsiye etmiyorum.

Mobil versiyonun en büyük sıkıntısı hilenin bulunması. Hemen hemen her oyunda birkaç hileci ile karşılaşıyorsunuz. Mobil versiyon ücretli olmadığı için pubg çalışanları bu hilecileri ne kadar cezalandırsalar , hesaplarını kapatsalarda yeni bir hesap açıp geri gelebiliyorlar. Tabikide pubg firması sürekli getirdiği güncellemeler ile bu tarz hilelerin önüne geçmeye çalışıyor fakat bence biraz daha hızlı ve kesin adımlar atmalı ki bu kitleyi kaybetmesin.

Herkese keyifli oyunlar dilerim.

[Toplam:0    Ortalama:0/5]

Beğenebileceğiniz Diğer Yazılar...

1 Yorum

  1. Avatar Hüseyin Şam dedi ki:

    Gerçekten güzel bir pubg’nin mobil oyun uygulaması özelikle tayfunun belirtiği gibi bende telefondan oynadığımda saatin nasıl geçtiğini anlamıyorum sizlerde beğeniceksiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir