Gündem

15 Temmuz, Demokrasi ve Milli Birlik Günü

Yarın 15 Temmuz, Demokrasi ve Milli Birlik Günü ! 15 Temmuz 2016’da gerçekleştirilen FETÖ destekli darbe girişiminden ülkemizin zaferle çıkması ve şehitlerimizin anısına çeşitli etkinlikler ve şehitleri anma törenleri düzenlenecek.

15 Temmuz 2016 gecesi ne oldu ?

Türk Silahlı Kuvvetleri içersinde kendilerini Yurtta Sulh Konseyi olarak tanımlayan bir grup TRT 1’den ve TSK internet sitesinden yaptığı bildiri ile yönetime el koyulduğunu ve sokağa çıkma yasağı uygulanacağını bildirdi. TRT 1 ekranlarında darbe bildirisini yapan isim ise Tijen Karaş oldu.

Tijen Karaş hakkında daha fazla bilgi almak için TIKLAYINIZ.

Boğaziçi ve Fatih Sultan Mehmet Köprüleri jandarma tarafından kapatıldı , TBMM üzerinde F-16’lar ile alçak uçuş gerçekleştirildi ve parlemento bombalandı. Beştepe’deki Cumhurbaşkanlık Külliyesine’de bombalama girişiminde bulunuldu fakat başarısız sonuçlandı. Genel Kurmay Başkanı Hulisi Akar , Hava Kuvvetleri Komutanı Abidin Ünal , Kara Kuvvetleri Komutanı Salih Zeki Çolak ve Jandarma Genel Komutanı Galip Mendi Yurtta Sulh Konseyi mensubu askerler tarafından rehin alındı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan CNN Türk yayınına Facetime ile bağlanıp halkı meydanlara davet etmesiyle , halkın direnişi ve Türk Silahlı Kuvvetleri ile Emniyet Genel Müdürlüğü’nün ortak operasyonları sonucu 16 Temmuz sabahı darbe girişimi bastırıldı.

Güvenlik Görevlileri 15 Temmuz Temalı Üniforma Giyecek

15 Temmuz temalı üniforma

İstanbul Güvenlik AŞ mensubu 8.600 personel yarın 15 Temmuz anısına özel düzenlenmiş üniformaları giyecek.

15 Temmuz günü toplu taşıma ücretsiz !

Ücretsiz metrobüs

15 Temmuz sabahı 06:00’dan 16 Temmuz 06:00’a kadar İstanbul’daki Toplu Taşıma Araçları ücretsiz olacak.

15 Temmuz Şehitler Köprüsü 14:00’dan İtibaren Trafiğe Kapanacak

15 Temmuz etkinlikleri dahilinde 15 Temmuz Şehitler Köprüsü yarın saat 14:00 itibari ile trafiğe kapanacak. Ayrıca İstanbul Valisi gerekli tüm güvenlik önlemlerinin alındığını açıkladı.

15 Temmuz Şehitler Köprüsünde yapılacak yürüyüşe Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan‘da katılacak.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu